Rcd330 Plus Firmware and Language Update
RCD 330 OPS Ekranı Sorunu - Printable Version

+- Rcd330 Plus Firmware and Language Update (https://rcd330plus.com)
+-- Forum: Rcd 330 Plus Firmwares & Guides (https://rcd330plus.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Rcd330 Plus Türkçe Paylaşımlar (https://rcd330plus.com/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Thread: RCD 330 OPS Ekranı Sorunu (/showthread.php?tid=6762)

RCD 330 OPS Ekranı Sorunu - airbrkn - 30-12-2019

Merhabalar değerli forum üyeleri ve tecrübeli arkadaşlarım.

Öncesinde RCD 510 model teyp bulunan 2010 Model Scirocco 1.4 160 Bg DSG aracım için Aiduauto Desay 187B Carplay destekli RCD 330 teyp edindim. Teybin bütün özellikleri fazlasıyla rahat bir şekilde çalışmakta ancak; geri vitese geçtiğinde ilk seferde Optik Park Sistemi (reverse cam ile de denedim) ekranı gelmekte fakat, gitmem gereken yere gidiyorum tekrar geri vitese alıp park etmek istediğim zaman OPS (veya reverse cam) ekranı açılmıyor. Ankara'da danışmam gereken bütün yerlere danıştım. Birçok yerlerle de görüştüm hatta Doğuş Oto ile de görüştüm ancak sağlıklı bir bilgi edinemiyorum. Burada başına gelen ve çözüme ulaşabilen yardımcı olabilecek arkadaşlarımızın bilgilendirmesini ve mümkünse yönlendirmesini rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

RE: RCD 330 OPS Ekranı Sorunu - VWR - 31-12-2019

Merhaba,
Ankara'da iletişim konusunda bilgi verilmiştir.

RE: RCD 330 OPS Ekranı Sorunu - airbrkn - 05-01-2020

Merhabalar, Ersin Bey sizle de telefonda görüşmüştük. Ali Delen abimiz ile irtibata geçtik. Dün (04.01.2020 cumartesi) sabahtan gateway değişimi için Ali abinin yanına gittim. Gateway değiştirdik ve malesef sorun hala devam etmekte. Farklı postlardan ve bazı sayfalarda bulduğum bilgiler doğrultusunda bir adet kablodan bahsediyorlar. Kendiliğinden canbus'lı bir bağlantı kablosu. Desay ve noname cihazlar için kullanılabileceğinden bahsediyor. Bunu bir denemek istiyorum açıkçası. Gateway dışında farklı bir çözüm öneriniz var mıdır acaba? Ben ilk defa böyle bişeyle karşılaşıldığını düşünüyorum çünkü çözüm önerilerinin tamamını denedim. Emin olamıyorum acaba park sensörü beyni ile ilgili mi bir sıkıntı var? Eğer öyle olsa park sensörlerinin çalışmasını etkiler ve eski teybim RCD 510'da da sıkıntı yaratırdı gibi geliyor. Aiduauto acaba rest of world cihaz olmadığı için mi problem yaşıyoruz? Teybin yazılımı şu an en güncel halinde yani 0318 sürümde. Bunu downgrade etsem sıkıntım gider mi bunu bir denemeyi düşünüyorum. Aklınıza bir çözüm geliyor ise lütfen benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılarımla,

RE: RCD 330 OPS Ekranı Sorunu - VWR - 06-01-2020

(05-01-2020, 09:32 AM)airbrkn Wrote:

[To see links please register here]

Merhabalar, Ersin Bey sizle de telefonda görüşmüştük. Ali Delen abimiz ile irtibata geçtik. Dün (04.01.2020 cumartesi) sabahtan gateway değişimi için Ali abinin yanına gittim. Gateway değiştirdik ve malesef sorun hala devam etmekte. Farklı postlardan ve bazı sayfalarda bulduğum bilgiler doğrultusunda bir adet kablodan bahsediyorlar. Kendiliğinden canbus'lı bir bağlantı kablosu. Desay ve noname cihazlar için kullanılabileceğinden bahsediyor. Bunu bir denemek istiyorum açıkçası. Gateway dışında farklı bir çözüm öneriniz var mıdır acaba? Ben ilk defa böyle bişeyle karşılaşıldığını düşünüyorum çünkü çözüm önerilerinin tamamını denedim. Emin olamıyorum acaba park sensörü beyni ile ilgili mi bir sıkıntı var? Eğer öyle olsa park sensörlerinin çalışmasını etkiler ve eski teybim RCD 510'da da sıkıntı yaratırdı gibi geliyor. Aiduauto acaba rest of world cihaz olmadığı için mi problem yaşıyoruz? Teybin yazılımı şu an en güncel halinde yani 0318 sürümde. Bunu downgrade etsem sıkıntım gider mi bunu bir denemeyi düşünüyorum. Aklınıza bir çözüm geliyor ise lütfen benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılarımla,

Downgrade edebilirsiniz.
Canbus kablosu denenebilir, ama daha çok 2010 dan daha alt versiyon araçlar için gerekli.